Феміnізм is... Частина І

Вона – справжня феміністка: сильна, розумна, впевнена у собі жінка. Заміжня. Займається літературою та сучасним мистецтвом, подорожує на наукові конференції. Вперше в чернівецьких ЗМІ – ексклюзивне інтерв’ю зі співавторкою книги «Феміnізм is…» Тамарою ЗЛОБІНОЮ.
tamara-zlobina-3
– Як Ви стали феміністкою? Що спонукало до цього?
– Налаштованість на гендерну рівність була завжди. Я виросла в гендерно-коректній родині: мої тато з мамою завжди порівну ділили домашні обов’язки: обидва працювали, мали активну життєву позицію. І оскільки я все це спостерігала змалку, то в мене сформувався такий погляд на світ. Батьки ніколи не мотивували мене ставати жінкою, поводити себе так, як належить дівчинці. Мене більше наставляли на творчий розвиток, на навчання.
Відповідно це і формувало життєву позицію.
Багато залежить від того, наскільки ти маєш доступ до інформації. Коли я дорослішала, люди так масово не використовували Інтернет. Тоді слово «фемінізм» було для мене чимось незрозумілим.
Коли я навчалася в магістратурі, студенти мали право вибирати собі курс із експериментальної наукової програми. Серед запропонованих був предмет «Основи гендерних студій». Дізнавшись про це, я сказала своїй подрузі: «Навіщо цілу науку вибудовувати на відмінностях чоловіка і жінки?»
З такої цікавості пішла послухати. Авторкою цього курсу була відома науковиця Оксана Кісь: вона вміє пояснювати складні речі доступно та переконливо. Дізнавшись набагато більше інформації, я зрозуміла, що мої погляди відповідають фемінізму. І те, що було наслідком виховання, через здобутий досвід і освіту перетворилося на активну життєву позицію і позиціонування себе в такому плані.
– Яку критику стосовно фемінізму вам доводиться чути найчастіше?
– Критика буває різного рівня. Абсолютно профанна, на кшталт: це фігня, не треба цього робити, феміністками стають через проблеми в особистому житті тощо.
А часом трапляється й теоретична: сучасне суспільство постмодерністичне. Постмодернізм – це сума множинностей, які не суперечать одна одній. Чоловік і жінка – одні із цих множинностей. Відповідно, до чого все це?
Тут варто згадати як спрацьовує ідеологія.
Патріархат – це певна ідеологія, яка позиціонує жінку в підкореному становищі до чоловіка. Але жодна ідеологія не була б дієвою, якби функціонувала лише через пряме насилля.
Це насильство будується складною мережею різноманітних соціальних взаємодій і балансом плюсів й мінусів. Плюсів менше, але вони є. Відповідно, опираючись на них, можна створювати ілюзію успішності.
Наприклад: «Навіщо мені працювати, якщо я – жінка, можу успішно вийти заміж, чоловік зароблятиме гроші, а я буду насолоджуватися життям і витрачати його гроші на свої забаганки».
Прекрасний спосіб життя. Я думаю, багато дівчат цього прагнуть і одиниці цього добиваються. Коли люди ведуться на таку ідеологію, думаючи: «Я – жінка, я можу собі таке дозволити», то вони забувають, які можуть бути наслідки.
Наприклад, через десять років після шлюбу чоловік вирішить: «Кохана дружина, ти вже не така молода, щоби витрачати мої гроші. Поміняю-но я тебе на когось іншого!».
Тут залишається момент дуже хиткого балансу. Жінка може використати патріархат на свою користь, але вона буде в безпечнішій позиції, якщо не опиратиметься на ці обмежені плюси свого статусу в патріархальному суспільстві і розвиватиме більш незалежну життєву позицію.
tamara-zlobina-4

  Тамара Злобіна:
 
«Часто кажуть: «А чому не було відомих жінок-філософів, художниць? По-перше вони були. Інша справа, що історію мистецтва писали чоловіки, відтісняючи їх на задній план.
Крім того, в історії було дуже мало періодів, коли жінки мали право займатися публічною діяльністю.
Якщо людина не має права на освіту, права виходити з дому без супроводу, з’явитися у публічному місці, де збираються чоловіки, яка б ця людина не була обдарована, їй не вдасться себе реалізувати».

– Найбільш розповсюджені гендерні стереотипи?…
– Жіноча логіка. Жінка не може приймати рішень, бо вони базуватимуться на емоціях. Жінка – поганий керівник. Ці стереотипи є гендерно обумовлені. Тобто вони не виникають на рівному місці. У поведінці жінок ми можемо розрізнити певні риси, які підтримують ці стереотипи. Треба пам’ятати, що ці риси формуються в результаті виховання.
Пояснимо стереотип про жіночу логіку. Як виховують дівчаток і хлопчиків? Дівчатка бавляться з ляльками, вишивають, в’яжуть тощо. Це розвиває дрібну моторику, вміння бути акуратним, щось наслідувати і як максимум – творче мислення.
Що роблять хлопчики? Вони, крім того, що граються у «війнушку», складають конструктори, вирішують логічні задачі, будують щось із кубиків. Це відповідно розвиває системне і структурне логічне мислення. І тому ми кажемо, що є різниця між жіночою і чоловічою логікою.
Якщо дівчинка все дитинство бавилася з лялькою, а хлопчик – крутив конструктори, вирішував якісь логічні завдання, щось складав, то їхній тип мислення буде відрізнятися.
Але це не значить, що така жіноча логіка є вродженою. Вона набута в процесі виховання, яке було гендерно обумовлене. Тобто, якби дівчинці давали більше конструкторів, а хлопчику купували більше ляльок, то це було б гендерно збалансовано і між їхньою логікою не було б такої різниці.
Те ж саме стосується участі жінок у владі і керівництві. Хлопчика стимулюють до того, щоби бути лідером, сильним, захисником, відповідати за свої слова і вчинки. Ніколи хлопчикам у школі не кажуть: «Як вам не соромно бігати, ви ж хлопчики». А дівчаткам таке можна сказати.
Хлопчики здобувають досвід опору системі, відстоювання своєї думки, якоїсь альтернативної діяльності. А дівчатка вчаться просто бути слухняними.
Людина, яку все життя вчили бути слухняною і чемною, наврядчи зможе стати активним політичним лідером. Тільки якщо ця людина постала проти того, як її виховували, і сформує свою ідентичність не завдяки вихованню, а всупереч йому.
– Про гендерні стереотипи вже давно почали говорити у Європі. Але й там ще є проблеми. Які перспективи вбачаєте ви для українського суспільства?
– Ми, на щастя, живемо не на хуторі. В Україні є багато сильних жінок, які, не зважаючи на те, що культурна ситуація не сприяє, займаються професійною діяльністю, досягають успіху.
Інша справа, якщо ми говоримо про жінку в суспільному середовищі: вимальовується образ ніжної, лагідної, а не сильної та незалежної. Хоча в реальному житті, якщо ми подивимося на своїх знайомих і проаналізуємо, то сильних жінок більше. Просто вони не присутні в цьому суспільному дискурсі. Треба позиціонувати жінку через інші означники: не слабкі, а сильні.
tamara-zlobina-5
Тамара Злобіна:
«У патріархальному суспільстві існує стереотип, що жертва згвалтування «сама винна». Вважається, що «нормальних» жінок не гвалтують. Гвалтують повій, жінок, які неправильно себе поводять, бо, бачте, вони пізно ходять вулицями у коротких спідницях.
Це абсолютний міф. У нього є логічне коріння: покарати жертву набагато легше, ніж шукати насильника.
В таких ситуаціях люди забувають, що жінки мають право на вільне пересування. Якщо жінка о третій ночі буде у відвертому одязі йти по вулиці – ніхто не має права її згвалтувати, тим більше, це не підстава вважати, що вона хоче бути згвалтованою»

… ту бі кантініед

79 коментарів

Святослав Вишинський
Тамара Злобіна відверто ігнорує об'єктивні відмінності між чоловіком та жінокою, в т.ч. те, що в чоловіків та жінок різні логіки, що є абсолютно довершеним фактом, оскільки чоловік і жінка — дві дзеркальні сторони однієї людської істоти, а тому в ряді моментів відмінні не тільки зовні, але й внутрішньо, і це є природньо. Акцент чоловіка на логічному мисленні, а жінки — на образному, є закономірністю, а не фактором виховання. Ігри дітей формуються не стільки середовищем, скільки генетичною схильністю. Інакше пані співрозмовниці довелось би визнати, що фізіологічні відмінності між чоловіком і жінкою — також обумовлені середовищем, еволюцією, партріархатом і т.д. Стосовно жінок у філософії — Тамара Злобіна, здається, взагалі не володіє предметом, якщо висуває тези, підтверджені тільки власною красою.
Емма Антонюк
Браво!!!

Суто чоловічий погляд. Дуже очікувані коменти!))

2Святослав: Які «дві дзеркальні сторони»? Таке можна заявляти, хіба шо віч-на-віч поспілкуввшись з матінкою-природою.

«Акцент чоловіка на логічному мисленні, а жінки — на образному, є закономірністю, а не фактором виховання. Ігри дітей формуються не стільки середовищем, скільки генетичною схильністю. „

Причинно-наслідковий процес: “виховання-тип мислення» у статті пояснений, а в чому полягає ваша «закономірність» і шо в ній власне «закономірного» — питання риторичне…

«Стосовно жінок у філософії — Тамара Злобіна, здається, взагалі не володіє предметом, якщо висуває тези, підтверджені тільки власною красою.» — сексизм і профанація. 1. До чого тут краса? 2. Чому не володіє предметом? якщо ви «володієте» то не «лийте водичку», а вказуйте по суті, «що не так»!)))
Святослав Вишинський
Про які «уявлення» іде мова? Це об'єктивна реальність психофізіологічного характеру, як і елементарна істина біології. Будь-яка цілісна система побудована на полярних парах, що є фактом як мікро-, так і макросвіту, в т.ч. психічних та соціальних реалій. Закономірність відмінностей у мисленні відповідає відмінностям у природі психіки чоловіка та жінки, саме тому хлопчики в дитинстві граються інакше, а пізніше інакше поводяться в соціумі. Якщо чоловік та жінка ідентичні психічно, тоді риторичним є питанням про фізіологічні відмінності і взагалі про їх доцільність у природі. Профацією є «красиві» і «ліберальні» тези Тамари Злобіною, позаяк крім Гіпатії, Лу Саломе, Сімони де Бовуар та Ханни Арендт інших видатних імен в історії філософії останніх 2500 років вона не назве — не кажучи про те, що і ці імена не пов'язані з жодною вагомою новацією. Філософія, як і науки фізико-математичні, і тепер, в максимально емансипованому суспільстві, здебільшого залишається сферою діяльності чоловіків через свою домінантну «логічність».
Емма Антонюк
ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0_(%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BC)

Подібних лінків можна скинути сотні. «Красиво», «ліберально» і реалістично
Святослав Вишинський
Якщо Ваша аргументація полягає в голівудських художніх фільмах — тоді дискусію на цьому можна припинити. Ви самі розставили крапки над "і". «Красиво», «ліберально» і «реалістично».
Святослав Вишинський
Поправлюсь: номінально картина еспанська. Проте це вже, на жаль, в кінематографі не змінює.
Емма Антонюк
Він знятий на реальних подіях.
Можна скидувати лінки на подібні фільми, енциклопедичні статті, історичні свічдчення… Суть одна: навіть всупереч негативному соціальному клімату, жінки-вчені були завжди… От лише кількість їхня могла бути більша, якби вони могли здобувати освіту, брати участь у публічних зборах, займати високі посади і т.д.
Святослав Вишинський
Голівудські фільми про Троянську та греко-перські війни також відзняті на реальних подіях, проте нічого спільного з історією не мають. Це все рівно, що Ви запропонуєте вивчати історію Русі по роману Павла Загребельного «Диво». Факт, що вчені-жінки були завжди, ніхто і не заперечує і нічого «поганого» в цьому немає: мова про те, що жінки менше реалізовують себе у сфері певних наук, оскільки ці науки побудовані на «чоловічому дискурсі». Сьогодні на Заході і в Україні можливості освіти для жінок і чоловіків рівні, починаючи зі школи, проте відсоток дівчат, котрі поступають на фізико-математичні чи філософські дисципліни, це принципово не підвищує, не кажучи про частку серед них дійсно успішних.
Емма Антонюк
Різниця в наших поглядах у тому, що ми вбачаємо різні причини в одному явищі. Я — соціум, який століттями формував таку ситуацію. Ви — фізіологію. Тож в коментах ми не «домовимось»))))
П.С. І хоч нині жінкам доступна освіта, соціальні стандарти нав’язують їм зовсім інші пріорітети: створення сім’ї, материнства і т. д.
Святослав Вишинський
Якщо різниця між чоловіком та жінкою лежить у суто соціальній площині, тоді абсолютно непояснюваною залишається різниця психофізіологічна та її роль і вплив на соціальне життя. Тоді як цей вплив фундаментальний і не може бути іншим, оскільки стосується самої людської природи. Соціальні стандарти Заходу абсолютно протилежно нав'язують жінці кар'єру, освіту і т.д. — це очевидна річ, відображена хоча б у відсотку незаміжніх, пізніх шлюбів і низькій народжуваності, котра через півстоліття зніме з порядку денного кілька великих европейських етносів. Жіноча емансипація, як показує статистика, несумісна з виживанням виду і веде до депопуляції.
Емма Антонюк
Остання фраза свідчить, що поза материнством жодної цінності жінка не має. (с)
Святослав Вишинський
Ви самі свідомо принижуєте жінку, якщо відмовляєте їй у цінності материнства, котра є головною хоча би тому, що завдяки ній ми взагалі ведемо розмову, маємо предмет цієї розмови та існуємо емпірично. Однак ніде вище не було зведення ролі жінки до виключно рекреативної — Ви самі висуваєте тезу, котру потім же піддаєте критиці і цим аргументуєте власні ідеї.
Ярослав Лучинський
Ух… справді… що може бути страшніше за материнство… Емма, ні в якому разі не піддавайтеся на нав«язувані пріорітети, не дозволте закабалити собі все життя тими маленькими спиногризам…
Емма Антонюк
Ніхто не каже, що материнство це погано.
Але МОЄ ТІЛО — МІЙ ВИБІР і я не хочу, щоби мені його нав’язували.
Ярослав Лучинський
Але ж ніхто нікого не примушує, не робіть з мухи слона…
Альберт Комарі
Що ж, прізвище авторки книги певною мірою відбиває її сутність, відношення до вього іншого… Істерика, воплі (не Відоплясова, а якісь інші), претензії… Насправді вже давно немає, не існує багато чого з того, про що написано в книзі. Напевно просто є бажання або потреба вимовити зайвий раз про себе…
Емма Антонюк
Ви говорите загальними фразами, не конкретизуючи… Як на таких тезах можна будувати дискусію, або, як мінімум, грунтувати свою думку?
Стосовно прізвища, дуже сміялась, прочитавши ваше.
Альберт Комарі
стосовно фото… дуже сміявся, побачивши ваше :))
Емма Антонюк
:))))))))))))))) Я не до кінця розумію, чому нормальна конструктивна дискусія чи просто поверхневе обговорення або суперечки, деякі блогери перетворюють на базар і особистсні образи. Якщо у вас прізвище Комарі, то смішно говорити, шо Злобіна — то погано. )))))))))))))))) А стосовно фото — не в тему, але спеціально для вашого гарного настрою, можу скинути ще парочку ;)
Альберт Комарі
Ось-ось, про базар і мова. Щось до цього не зустрічав настільки незрозумілих реакцій на критику… Напевно, це відображення особистих проблем та комплексів, але, на мій погляд, їх потрібно не привносити в блоги, а залишати деінде!
Емма Антонюк
якщо недоречні жарти про прізвища чи фото — це критика, то най воно так і буде.
Щиро вірю, що ви не *альтернативно обдарована людина*))) і прекрасно розумієте моє стьобне ставлення до всіх коментарів і дискусії загалом, бо ж це переливання з пустого в порожнє. )))
Щістя-здоровля!))))
Ігор Гамаль
Емма Антонюк, у Вас хлопець/чоловік є?
Емма Антонюк
:) Коли місце стане вакантним, обов’язково сповіщу в усіх соціальних мережах ;)
Ігор Гамаль
А Вам подобається коли: Вам вступають місце в транспорті, відкривають двері, пропускають вперед, дарують квіти, платять за Вас в ресторані, підставляють стілець, несуть Вашу сумку?!.. Це ж яке нахабство, «пратівні мужики», правда? Як вони пісміли тільки… Якась гендерна нерівність ????
Емма Антонюк
Дуже логічна думка, яка найчастіше з’являється у подібних дискусіях.

«Патріархат – це певна ідеологія, яка позиціонує жінку в підкореному становищі до чоловіка. Але жодна ідеологія не була б дієвою, якби функціонувала лише через пряме насилля.
Це насильство будується складною мережею різноманітних соціальних взаємодій і балансом плюсів й мінусів. Плюсів менше, але вони є. Відповідно, опираючись на них, можна створювати ілюзію успішності.»
Ігор Гамаль
Ви не відповіли на питання, Вам подобається чи ні коли: Вам вступають місце в транспорті, відкривають двері, пропускають вперед, дарують квіти, платять за Вас в ресторані, підставляють стілець, несуть Вашу сумку?!
Емма Антонюк
А я думала воно було риторични)))
Я люблю дарувати квіти чоловікам, громадським транспортом майже не користуюсь, надаю перевагу відкривати двері власноруч, бо не бачу необхідності, аби це робив чоловік замість мене, те ж саме стосується стільців. Сумку свою ні за що нікому не віддам)))
Наче відповіла)))
Ігор Гамаль
І що, Вам хтось заважає це робити?
Емма Антонюк
Е, ні… заважають зовсім в іншому, куди вагомішому.
Основні проблеми описані в цій статті і у її ІІ частині)
Маріанна Антонюк
не знаю нічого смішнішого в демонстрації чоловічої «відданості», ніж коли чоловік несе дамську сумочку… Це десь на тому ж рівні, що вузьконосі капці під спортивні «адідаси»…
Ігор Гамаль
З чого Ви взяли, що сумка саме «дамська», а не сумка, де 20 кілограм картоплі?
Маріанна Антонюк
1)з того, що питання стосувалося Емми і саме її сумки. А вона навряд чи носить по 20 кг картоплі за раз.
2)з того, що жінки, які носять такі вантажі (неважливо — чи то картопля, чи шпали, чи асфальт...) навряд чи потребують допомоги — зазвичай вони обрали таку роботу (добровільно чи вимушено — це вже інша справа, але робота є робота);
3) з того, що 20 кг картоплі — то вже швидше мішок, аніж сумка. А Ви ж, пане, чітко окреслюєте поняття, якими оперуєте, правда? :)))
Ігор Гамаль
1) Звідки Ви знаєте? Я не уточнював в запитанні…
2) При чому тут робота?
3) 20кг картоплі — абстрактний приклад, не більше…
Маріанна Антонюк
1)уважно читаю послідовність коментарів.
2) робота в цій дискусії — при тому ж, що й материнство, відкривання дверей, носіння сумок і все решта.
3)я зрозуміла абстрактність і навіть відповіла.
До речі, оце носіння важких сумок — це теж якісь стереотипи… А навіщо носити важкі сумки? Носи скільки можеш, та й усі проблеми будуть зняті…
Володимир Антонюк
Це питання ніякого відношення до теми дискусії, на мій погляд, не має. Це стосується приватного життя людини і воно тут не обговорюється. Чи Ви маєте якісь пропозиції? ;)
Ігор Гамаль
І вагітність, певно, теж мужики придумали…
Емма Антонюк
Кидайте то дурне діло, чоловіків «харити»))).
Власне мова йде про рівність статей, а не приниження чоловіків)
Ігор Гамаль
Та яка ж тут рівність, якщо завагітніти можуть тільки жінки? І що нам чоловікам залишається?
Емма Антонюк
Гільйотина, що ж іще)))
*какой вапрос — такой атвєт* )))
Лілія Шутяк
Тема фемінізму була і залишається у нашому суспільстві найбільш ОБГОВОРЮВАНОЮ...) Про це можна дискутувати століттями і не знайти жодного рішення. Тому ваші суперечки виглядають смішними. Ніхто нікого не утискає. Просто є чоловіки і жінки. Усі зі своїми потребами, проблемами і бажаннями. Слід навчитись поважати і слухати один одного!
Емма Антонюк
Солідарна з тобою!
Просто це мій перший допис в блог вот і разашлааась!))))))))))))
Лілія Шутяк
Ой, народ, ну ви і «разашлісь»! Ліпше зустріньтеся і набийте один одному морди) Бо так ви ні до чого не договоритеся…
Емма Антонюк
Чого? я до цього з гумором ставлюся. (Див. абіліє смайліков)))
Володимир Антонюк
МОжна зустрітися. Мені для цього потрібна громадська організація, яка подасть заявку на грант — ціна питання — 20 000 грн. За такі гроші можна не тільки зустрітися. Я не можу податися — у мене благодійний фонд (
Ігор Гамаль
«До появления феминисток женщина всегда могла добиться всего, чего хотела. Не насилием и не через суд, а с помощью любви и ласки. До появления феминисток женщины прекрасно умели обчищать наши кошельки — но делали это так обворожительно, что мы не были на них в обиде. Да, как говорил Жванецкий, днем политическое влияние женщин в стране было очень низкое. Но как все волшебно менялось ночью!

Что потеряли женщины благодаря феминисткам? Пальцев не хватит перечислить! Комплименты, стихи во славу, восхищенные взгляды, ухаживание, искренне мужское желание защитить их от бед, возможность спрятаться за мужской спиной, как за стеной. Что приобрели женщины благодаря феминисткам? Умение писАть заявы в суд и пИсать стоя. Вы уверены, что оно того стоило?»
Емма Антонюк
Шо за брєд добиватися успіхів «с помащью любві і ласки».
В мене для цього є інтелект.
Ігор Гамаль
Якраз про інтелект і йшла мова…
Емма Антонюк
Значить ми по-різному тлумачимо це слово)
«Комплименты, стихи во славу, восхищенные взгляды, ухаживание, искренне мужское желание защитить их от бед, возможность спрятаться за мужской спиной, как за стеной. Что приобрели женщины благодаря феминисткам? Умение писАть заявы в суд и пИсать стоя. Вы уверены, что оно того стоило?»

Буеееее! Я сильна, розумна, незалежна особистість. Я не потребую цих сумнівних плюсів. Сам спробуй так поживи)))
Ігор Гамаль
За Вашою ж логікою: сильна? Піднімемо по черзі штангу?!
Емма Антонюк
А нашо згадувати інтелект, якщо йдеться про штангу?
Ігор Гамаль
1) Жінка і раніше досягала мети інтелектом, а використані засоби «ролі не грають».
2) Все ж таки, Ви згідні, що чоловіки і жінки різняться фізичною силою?
Емма Антонюк
Капітан Очевидність!)))
Ну, якшо «ролі не грають», то про що взагалі мова?)))
Володимир Карагяур
А ще вченими доказано, шо вони різняться рівнем використання лівої і правої півкулі мозку.
Володимир Карагяур
Ага а для того щоб добитися за допомогою ласки та любоі потрібно тільки тіло?
Емма Антонюк
Що за ідея домовлятися про щось таким способом? Хіба ви самі не розумієте, шо це рябої кобили сон?
Юлия Григорьева
Знаєте, справжній фемінізм вже завершив свій хід в часі. Те, що залишилося і продовжує називатися одним і тим же словом, насправді є квазіфемінізмом. Раніше на роботу змушені були ходити жінки з дуже бідних сімей за для виживання. Одними з перших феміністичних вимог було прирівняння оплати жіночої праці до оплати, що отримували чоловіки за одну й ту ж пророблену роботу (останні отримували більше). Згодом вимоги ставали більшими і дійшли до абсурдних. Тепер же треба зробити так щоб жінки займали керуючі посади в усіх сферах і цим самим «показувала чоловікам де їхнє місце». Тільки давайте не забувати, що у кожного керівника цейтнот часу використаного на себе і сім'ю. А якщо це жінка?? Хіба можна поважати жінку, якій, вибачте, наплювати на свій першочерговий обов'язок — материнство. А це означає те, що тільки народити дитину — мало. Виростити дитину — дуже важка і почесна місія. І саме мати повинна вкладати більше себе. Це обумовлено навіть фізіологічно (народження, лактація). До цього справді ніхто не змушує, проте це жіноче призначення. Дуже прикро, що матері не виховують своїх дочок справжніми жінками. Можливо тому, що ставлять кар'єру вище своєї дитини, на яку спочатку не вистачає часу, а згодом стає і зовсім наплювати?
Завдяки «феміністкам», в наш час жінки, що доглядають за домом, готують їжу чоловіку, виховують дітей, але при цьому не працюють — зневажаються!!! ДЯКУЮ людям, що називають себе феміністками частіше за все не знаючи що то означає.

По-друге. Пані Еммо, Ви сказали в одному з коментарів звертаючись до Альберта Комарі:«Ви говорите загальними фразами, не конкретизуючи…». Перепрошую та це Ви говорете загальними фразами. Особисто Ви в своїх коментарах не зіслалися на жодну Ф. течію ідеологію якої підтримуєте. Отже, це дає підстави говорити про те, що Ви підтримуєте повністю цей рух і всі його течії. Зокрема і сепаратистський фемінізм (нагадаю, що С.Ф. не підтримує гетеро сексуальних відносин). Чому ж ви на питання Ігора Гамаля: «Емма Антонюк, у Вас хлопець/чоловік є?» не відповіли прямо, що ви не підтримуєте гетеро сексуальні відносини(не з причини нетрадиційної сексуальної орієнтації) бо Ви ж бачте ФЕМІНІСТКА?!
Емма Антонюк
:))) Юліє, дякую за коментар! Вельми цікавий.
Спробую відповісти.
«Хіба можна поважати жінку, якій, вибачте, наплювати на свій першочерговий обов'язок — материнство.» Бачте, Юліє, свої першочергові обов’язки встаовлюю для себе сама! Обожнюю дітей і обов’язково їх народжуватиму. Але штука в тому, шо у нас дуже люблять говорити про материнство, виховання, першу посмішку малюка… А скажімо, повивальних столиків, як у Європі, в жодному громадському місці немає. Це автоматично приковує жінку до хати і не дає їй можливості вести повноцінне життя. Таких проблем є дуже багато і їх потрібно вирішувати!

«Особисто Ви в своїх коментарах не зіслалися на жодну Ф. течію ідеологію якої підтримуєте. Отже, це дає підстави говорити про те, що Ви підтримуєте повністю цей рух і всі його течії.»
Ви концентруєте увагу на коментах. Погляньте на статтю! Бачите, там інтерв’ю з професіоналкою в цій темі. Я – журналістка і людина, яка абсолютно солідарна з пані Тамарою в її поглядах, тому вступаю в полеміку на рівні інформації і свого ставлення до цього питання. Відтак, закиди стосовно моєї необізнаності не мають жодного підгрунтя, бо я не позиціоную себе, як фахівця в цьому питанні.

Про чоловіка, орієнтацію й іншу бздуру не писатиму, бо смішно)))))))
Анна Рябцева
Прочитала уважно всі коментарі і бурхливу дискусію, і чесно кажучи, виникла така думка (чи то запитання) в сторону авторки цього блогу. Еммо, що ви отримуєте з того що притримуєтесь течії фемінізму? чим вам це вигідно?
«Буеееее! Я сильна, розумна, незалежна особистість. Я не потребую цих сумнівних плюсів. Сам спробуй так поживи)))»
складається враження що ваша незалежність це заява «а мені ніхто не потрібен — я сама»…
ТО ЧИМ ВАМ ЦЕ ВИГІДНО???
Емма Антонюк
«ТО ЧИМ ВАМ ЦЕ ВИГІДНО???»

Це мені ЗРУЧНО!
Володимир Карагяур
рада Європи підняла питання про відміну використання у офіційних документах слів «батько» та «мати», а називати їх «родителем». Також радить відмінити звернення «місс» та «міссіс», а в їнших країнах еквівалнти, як такі що порушують гендерну рівність.
Эрика Ботвинская
Раз у нас за равноправие, то женщина, получается, должна идти на завод работать или на шахту, сантехник тоже хорошая профессия, почему выбираем профессии где надо только руководить, писать, думать? а потому что по той же физиологии мы слабее-то будем. Давайте тогда из мужчин сделаем «тряпок», уже близки к этому, в современном мире они привыкли, что не надо ничего делать, женщина сама все организует, про все позаботится, но только на долго ли нас женщин хватит?
Святослав Вишинський
В Украине на заводах довольно много женщин работает. Правда, не на металлургийных. Однако мода на «женственность» в мужской моде и поведении, видимо, также поддерживается феминистками под лозунгом свободы выбора и реализации.
Володимир Карагяур
Святославе забув, що мода на жіночність у чоловіків була ще декілька століть тому. Це не є чимось сучасним.
Святослав Вишинський
Жіночними чоловіки бували в будь-які віки, однак, якщо брати до уваги XVII-XVIII ст., то чоловіки в цю епоху, попри любов до вишуканості, не втрачали внутрішніх, суто чоловічих якостей. Проте, безперечно, перші сигнали деградації помітні віддавна.
Юлия Григорьева
Панянко Еммо, маю до Вас розгорнуту відповідь!
1. Не маєте права зневажливо звертатися до мене – лише на ім’я. В той час коли в цьому ж тексті вживаєте словосполучення«пані Тамара». Мабуть мати поки фемінізмом займалась, то дочку не встигла добре виховати?
2. В нашій країні набагато більше важливіших питань ніж проблема відсутності повивальних столиків в громадських місцях. Вибачте, Ви розумієтеся на економіці? Чи може краще закрити годувальні для безпритульних, а на ці кошти поставимо столики?
3. Ви говорите, що не розумієтеся на фемінізмі, але підтримуєте його. Пробачте, може ви ще багато інших розумних слів знаєте і підтримуєте. Але не забувайте, що за все треба ВІДПОВІДАТИ.
4. Але, як бачу, Ви не тільки про фемінізм не знає. Називаєте себе журналісткою, а навіть своїми професійними термінами не володієте. То в вас не стаття, як Ви сказали, а інтерв’ю(може підручники по журналістиці порадити почитати Вам?)
5. Стосовно Вашої поради звернутися до слів Тамари Злобіної… Поговорити з нею я не маю змоги. Написати наукову статтю-відповідь – не маю бажання, бо для мене ця тема просто не представляє наукового інтересу. Обговорити можу з друзями які розуміються в цій темі, а не лише вивчили нове слово та прочитали цікаве інтерв’ю по темі.
6. «Про чоловіка, орієнтацію й іншу бздуру не писатиму, бо смішно» — я від Вас того не вимагала, а лише показала на прикладі на скільки Ви є невігласом в тому питанні яке посміли підняти. Ви ж своєю відповіддю показали повну неадекватність. Не знаю звідки в Вас стільки люті, але вона Вам застить очі, що розібрати просту тезу не можете. А якби Вам термінологічно (не як в сьомому класі в чому Ви мене звинуватили в одному зі своїх коментарів) роз’яснити то Ви б тоді, бачу, взагалі наплели б казна чого.
7. Є люди, які не бачать своїх помилок і напором, хамством, показують свій убогий інтелект. Сподіваюся, що Ви таки не належите до таких.
8. Думаю, що для нашої країни головнішими перед фемінізмом були би питання вихованості та культури спілкування.
9. Відповідно до моїх пояснень в пунктах 4, 5 я не хочу продовжувати з Вами полеміку. Можете далі продовжувати мінусувати мої коментарі та пости на цьому сайті. Ганьбити мій рівень письма під постами. Мабуть, Ви маєте на це право, бо ж знаєте нове слово – фемінізм. І байдуже що дотумкуєте його значення з газетярського інтерв’ю (хоч і з професіоналом). Всі запитання в цьому коментарі є риторичними (тобто на них відповідати не треба).
Нові для Вас терміни! :) Вчіть та насолоджуйтесь!:)
Стаття журналістська — korrespondent.ru/tesaurus/209/6741/
Інтерв’ю — - www.eunnet.net/metod_materials/jdictionary/?xsln=article.xslt&id=a66
Уточнення.
Невіглас тут вживається у значенні неосвіченої, незнаючої людини; неука (відповідно до тлумачного словника з української мови). А не як спроба образити. Все треба називати своїми іменами і не плутати терміни.

Володимир Антонюк
замість того, що б обговорювати проблему, Ви, пані Юлия, зайнялися банальним shitstorm ом. Можливо, прошу дуже, це слово для Вас нове, то поясню його значення… ні не поясню бо Ви, бачу, вмієте користатися інтернетом.
Володимир Антонюк
Вот славна вкурсова братія затіяла дискурс на грунті «А чи є у Емми парубок з мотором?» якщо немає — то «тада всьо ясно», а якщо є то, «тада пачєму?». Вище цього рівня дискусія піднімалась декілька раз стараннями С.Вишинського. Проблема нерівності статей — в Україні є? Чи таки рівні можливості? Га, питаю? По моєму, проблема існує.Швидше проблеми. Емма ж не відстоює ідею, що жінки проти чоловіків(так?). Звичайно, чоловік і жінка (або навпаки) можуть доповнювати один одного. Але, ж дивина — неодружений 35 річний чоловік — «маладой жєніх», а 35 незаміжня жінка — «стара дєва». Чи не краще спробувати спокійно! визначити існуючі проблеми, а потім спробувати пошукати шляхи їх вирішення.
З.І. А повивальні столики це дуже важливо і вони мають бути завжди.
Емма Антонюк
Опше зареклась писати коментарі вкурсі. Але приємно здивувавшись нормальною АДЕКВАТНОЮ і логічною реакцією останніх дописувачів, вирішила подякувати за вміння здорово мислити) Судячи з деяких коментів, це нині велика рідкість)))
І не тому, шо ці люди деякою мірою поділяють мою думку. (скажімо, ми зі Святом маємо абсолютно різні точки зору, але дискусія зним завжди цікава, чого не скажеш про всіляких «мальчіків-дєвучок», у яких в думках тісно, а в словах просторо)))))
Галина Дичковська
Еммо, елементарної поваги до всіляких мальчіків-дєвочок і Вам би не завадило.Навіть якщо вони Вам наступили на мозіль.
А зарікатись нема чого. Відстоюйте свою думку. Вчіться чути інших, навіть якщо вони вам неприємні. А конфлікти є завжди і всюди. Не тільки вкурсі.
Емма Антонюк
Повагу треба заслужити. На мозоль ніхто не наступав. Суперечки в коментах конфліктами не вважаю.
)))
Галина Дичковська
Повагу від МЕНЕ=важливість Іншого
треба МАТИ, незважаючи на те, яким той Інший є («якщо ви ставитесь до людей так, як вони на те ЗАСЛУГОВУЮТЬ, — ви ставитесь до них погано»)
заслужити ТОБІ=купити добрим ставленням до МЕНЕ
коментар було видалено
Святослав Вишинський
Випуск програми Емми Антонюк «Радіус» на телеканалі ТВА на тему сексизму за участю Тамари Злобіної від 2011 р.:

Артур Середін
Головною помилкою фемінізму, як на мене, є не розуміння ним того факту, що пригноблене становище жінки, проти якого вони протестують, є породженням саме буржуазного суспільства. На цьому фоні дивним виглядають їхні тези про віковічне гноблення жінок. Зокрема це стосується ідеалізації матріархату. Але ж в давніх матріархальних суспільствах людина не виділяла себе зі світу природи і все її існування було підпорядковане міфології. Жінка була насамперед проекцією Великої Богині. Вона не була людиною в повному розумінні цього слова, а скоріше функцією міфу — функцією народження і оновлення життя в рамках міфологічної парадигми циклічності. Так представник фемінізму в археології Марія Гімбутас ідеалізує матріархальне суспільство т. з. «Старої Європи» (доіндоєвропейські археологічні культури неоліту-енеоліту Центральної та Східної Європи — Трипілля-Кукутені, Вінча тощо). Вона його характеризує як миролюбиве землеробське суспільство яке базувалось на повагі до жінки, толерантності до гомосексуалізму (Євросоюз одним словом :)). Все закінчується жорстоким вторгненням індоєвропейців (всякі наші ямники п'яні небриті:)), патріархальне суспільство яких базувалося на культі війни та насильства. Але, на мій погляд, саме індоєвропейці винаходять якісно новий тип світогляду, в рамках якого з'являється саме поняття людської індивідуальності. І цей світогляд був спільним як для жінок так і для чоловіків. Жінка вперше стає людиною в повному розумінні цього слова, і її роль вже не обмежується дітонародженням, підтримкою домашнього вогнища і таке інша, вона може стати боєвою подругою, всевладною королевою, білокурою бестією в кінці кінців. :)
Святослав Вишинський
Суперечностей у поглядах багато, однак вони доволі індивідуальні і залежать від особливостей світогляду та інтелектуального background кожної окремо взятої феміністки. Часто вони суперечать одна одній і відстоюють різні речі під одним і тим же брендом «фемінізму». Характерно, що в матріархальному суспільстві жінка не просто домінувала, але домінувала _саме як_ жінка: і домінувала настільки, наскільки відповідала своїй природній функції (народження). Як вірно підмічено, жіночий індивідуалізм став можливий тільки в патріархальному суспільстві — і найбільше в добу модерну. Сутнісно сам фемінізм, якщо аналізувати його гасла та активізм, є здебільшого нічим іншим, як спробою поставити жінку на місце чоловіка. Підкреслюю: не _урівноправити_ їх як оригінальних та неповторних у своїх відмінних і взаємодоповнюючих якостях та природі, але довести, що будь-яка відмінність умовна чи надумана. В цьому ж парадоксальним чином приховується і відмічений Фрідріхом Ніцше «сексизм», притаманний самим жінкам щодо своєї природи — тому властиво жіноче визнається феміністками як «недостатнє» чи «вторинне», «продукт дискримінації» тощо, у зв'язку з чим емансипація означає переймання ролі чоловіка — і це вже абсолютно відмінна картина від традиційного матріархату. Найбільша загроза, однак, полягає в тому, що на перший погляд неочевидно: трансгендерність і подолання гендеру взагалі (котре починається, зрештою, із самої заміни слова «стать» на абстрактний термін «гендер» у значенні довільної ролі, а не вродженої природи). Загроза злочину проти людської природи, її десексуалізації та уніфікації (аж до повної взаємозамінності складових), що була зазначена Жаном Бодрійяром і навіть раніше — Ернстом Юнгером, на тлі суспільних процесів останніх десятиліть усе більше перетворюється на данність і навіть буденність, до якої потрохи звикають і починають сприймати як норму.
Святослав Вишинський
У додатковому контексті — коментар російського філософа Андрея Ашкерова:

Галина Дичковська
Святослав Вишинський
«Суспільство цінує ті функції, які люди виконують, будучи без-дітними, без-статевими, без-сутнісними». — Найбільш точна констатація. Борці за ті чи інші форми «емансипації» рідко розуміють, що слугують сліпими знаряддями у вирішенні тактичних проблем владних груп — якими через ланцюги посередників активно фінансуються.
Олег Тудан
Странно было бы не застать холивор в такой теме.

Плодом таких горячих зубодробительным споров является Серонхелия. Вы себе не представляете, как я люблю смотреть его очередной выпуск желчи на ты-трубе.

www.youtube.com/watch?v=0leX63SPim8

Он/она меня вдохновляет.

soundcloud.com/antifront/treachery-of-images-seronhelia
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте